شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 12:30 و 15:30 تا 19
 شرکت خودرو سازی جک

شرکت خودرو سازی جک

شرکت خودرو سازی جک

جِی ای سی یا جک (JAC)، یک شرکت دولتی خودروساز چینی است. این شرکت در ۳۰ سپتامبر ۱۹۹۹ میلادی تأسیس شده‌است و پیش‌تر با نام کارخانه خودروسازی هفئی جیانگوای شناخته می‌شد که در سال ۱۹۶۴ میلادی تأسیس گردیده بود.
در سال ۲۰۰۷ جک اجازه تولید خودروهای سواری را از دولت چین دریافت کرد و در همان سال جک از اولین سدان خود یعنی جک J7 رونمایی کرد که مورد توجه زیادی قرار گرفت.
جک توانست با عرضه سدان کوچک J5 جایگاه خود را به عنوان یک تولید کننده خودروهای سواری در بازار چین تثبیت کند.
بعد از گذشت ۷ سال و در سال ۲۰۱۵، جک توانست فروش خودروهای سواری خود را از ۱۱.۶۰۰ دستگاه در سال ۲۰۰۸ به ۱۵۰ هزار دستگاه برساند. با عرضه خودروهای جک S5، جک S3 و جک J4 این شرکت نشان داد که در کسب موفقیت در زمینه خودروهای سواری بسیار جدی است.
جک در سال ۲۰۱۰ با شرکت آمریکایی نیوی‌استار قرارداد همکاری امضا کرد و پس از این قرارداد کامیون‌های سبک و سنگین و دیگر خودروهای کاربردی جک به موتورهایی با طراحی این شرکت آمریکایی مجهز شدند.

در سال ۲۰۱۴ خودروی جک J5 سری IEV با موتور کاملا الکتریکی وارد بازار داخلی چین شد. جک در طول این سال‌ها توانسته با فروش بیش از ۵۳۰۰ خودروی کاملا الکتریکی و ۸۰۰ خودرو با سوخت جایگزین با برند آنکای به یکی از تولیدکننده‌های مطرح خودروهایی با سوخت جایگزین تبدیل شود.

محصولات این شرکت خودروسازی، عبارتند از:

ون، خودروهای شاسی بلند، کامیون کوچک، کامیونت، خودروهای خاص و خودروهای سواری.
در حال حاضر، جک در ایران با شرکت کرمان موتور همکاری دارد و خودروهایی نظیر جک S5 یا جک J5 از این شرکت در ایران به موفقیت‌هایی در فروش دست پیدا کرده‌اند

محصولات این شرکت در ایران عبارتند از:

جک J3 صندوق‌دار و هاچبک
جک J5 اتوماتیک و دستی
جک S5 اتوماتیک و دستی
جک S3 اتوماتیک
جک J4 اتوماتیک

جک در ایران محصولی شناخته شده است و با توجه به قیمت معقول‌تری که نسبت به خودروهای وارداتی دیگر دارد توانسته سهم مناسبی از بازار ایران را در اختیار بگیرد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.